Kolejna zmiana szkoleniowca Zagłębia. Ben van Dael zwolniony

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, decyzją zarządu oraz Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A., w sobotę 31 sierpnia 2019 roku trener Ben van Dael został zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Nazwisko następcy zostanie podane przez Klub w oddzielnym komunikacie. Do czasu zatrudnienia nowego trenera obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny przejmie Paweł Karmelita – II trener „Miedziowych”.

Jeszcze zimą 2018 roku Ben van Dael był mocno wychwalany przez Pion Sportowy Zagłębia Lubin między innymi za swoją wizję, pomysł na drużynę, umiejętności wprowadzania młodzieży z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a także sposobem pracy, której efektem było wydźwignięcie zespołu z kryzysu i przerwanie serii ośmiu ligowych meczów bez zwycięstwa. Wartym podkreślenia jest również fakt, że mimo rozszerzenia zakresu obowiązków, praca van Daela w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie nie został zaniedbana.

Choć od początku Ben van Dael podkreślał, że najważniejsza jest dla niego Akademia to jednak zdecydowano się pozostawić Holendra na stanowisku pierwszego trenera. Miały na to również wpływ mocno wygórowane warunki potencjalnych trenerów. Tak między innymi do Lubina nie przyszedł szkoleniowiec z Belgii, który był na celowniku „Miedziowych”. Czy decyzja o pozbyciu się holenderskiego trenera nie jest zbyt pochopna? Jak pokazało życie w „Miedziowym” klubie, bywa z tym różnie. Może czas porozmawiać również z samymi piłkarzami?

Na pewno warto podkreślić, iż trener Ben van Dael skutecznie wprowadzał piłkarzy z Akademii do pierwszej drużyny. Swoje szanse na pewno wykorzystali choćby Łukasz Poręba, Bartosz Slisz i Patryk Szysz, który zostali powołani do kadry młodzieżowej.

Dodaj komentarz

*

code