Kolejna wygrana Siódemki

Siódemka Miedź Legnica wygrała 36:28 z Olimpią Medex Piekary Śląskie w meczu 13. kolejki grupy B I ligi. Wbrew temu co sugeruje wynik, trzy punkty zespołowi trenera Pawła Wity nie przyszły łatwo.

Siódemka była zdecydowanym faworytem starcia z Olimpią i z tej roli wywiązała się należycie. Wygrała wysoko – 36:28 i umocniła swoją pozycję w ścisłej ligowej czołówce. Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo z niżej notowanym rywalem nie przyszło łatwo. Siódemka męczyła się z Olimpią dobre 40 minut.

Warto też zwrócić uwagę na dobrą postawę w bramce Łukasza Mazura, który wszedł do niej w drugiej połowie. W pierwszej połowie trener Wita oszczędzał też Adama Skrabanię, Pawła Piwkę, Kacpra Majewskiego i Mateusza Płaczka, którzy na parkiecie pojawili się dopiero po przerwie. Siódemka nie bez problemów, ale wygrała dziesiąty mecz w ligowym sezonie i może już szykować się do środowego starcia z superligą Grupą Azoty Tarnów w PGNiG Pucharze Polski (hala przy ul. Lotniczej, godz. 19.00).

Siódemka Miedź Legnica – Olimpia Medex Piekary Śląskie 36:28 (15:13)

Siódemka: Stachurski, Dekarz, Mazur – Majewski 6, Przybylak, Płaczek 2, Kowalik 2, Jaśkowski 1, Skrabania 7, Piwko 4, Drozdalski 4, Wychowaniec, Styrcz 4, Mosiołek 3, Paterek 3, Nowosielski. Kary: 10 min.

Olimpia: Zemelka, Pietruszka – Frycz 1, Pluczyk 1, Jaksik 1, Cieślik 2, Parzonka 2, Kotalczyk 4, Wawrzyniak 1, Więckiewicz, Miłek 7, Beczek 8. Kary: 4 min.