Kolarze CCC na czele dwóch klasyfikacji w Tour de Pologne

Adrian Kurek i Maciej Paterski

Po trzech etapach Tour de Pologne na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Słowak Peter Sagan. Najwyżej z biało-czerwonych jest Rafał Majka, który plasuje się na trzeciej pozycji. Natomiast na czele dwóch innych klasyfikacji są zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.

Adrian Kurek obronił na trzecim etapie Tour de Pologne prowadzenie w klasyfikacji aktywnych, a Maciej Paterski dzięki ambitnej postawie w ucieczce został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

Poniedziałkowa trasa liczyła 161 km i wiodła z Jaworzna do Szczyrku po górzystych terenach. Była to duża szansa dla zawodników chcących wywalczyć sobie dobrą pozycję do walki o koszulkę górala, ponieważ na szosie czekało do zdobycia aż 40 punktów w tej klasyfikacji. Swój plan na etap zrealizował Maciej Paterski, zdobywając po nim koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Wygrał pierwszą premię na Salmopolu, pokonując Maxime Monforta, a na kolejnej przegrał jedynie z Sebastienem

Lider klasyfikacji górskiej Maciej Paterski

Reichenbachem. – Jechałem swoje, myśląc już o kolejnych etapach. Cel, czyli koszulkę górala po etapie zrealizowałem. Przed nami dwa dni, podczas których nie będzie zbyt wielu okazji do zdobycia kolejnych punktów do klasyfikacji górskiej, więc postaram się przejechać te dwa odcinki ekonomicznie, by być gotowym na najcięższe etapy – przedostatni i ostatni – mówił Maciej Paterski.

Metę w Szczyrku jako pierwszy przekroczył reprezentant Belgii Dylan Teuns. Najwyższą lokatę wśród „pomarańczowych” zajął natomiast Jan Hirt, który ukończył zawody na 23 miejscu. Czech plasuje się również na 23 pozycji w „generalce”. Pozostali zawodnicy CCC zajmują dalsze miejsca: Michal Schlegen (60), Frantisek Sisr (100), Adrian Kurek (103), Jan Tratnik (110), Maciej Paterski (124) i Alan Banaszek (139).

Tymczasem sześciu innych cyklistów z Polkowic rywalizowało w międzynarodowym Wyścigu dookoła Mazowsza. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Kamila Małeckiego, który zwyciężył klasyfikację młodzieżową, czyli do 23 lat. W klasyfikacji generalnej był natomiast szósty. Wygrał Czech Alois Kankovsky z grupy Elkov-Author.