Klub Karate Polkowice-Lubin z sukcesami

XX Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym przechodzi do historii. W nim, podopieczni Klubu Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin odnieśli wielki sukces, zdobywając łącznie osiem medali i cenne doświadczenie, które będzie owocowało na różnych zawodach w przyszłości.

Pomimo trudnego dla wszystkich czasu, prawie 500 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju, sprawdziło swoje umiejętności w Lublinie. To były dwa dni sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Klub Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin reprezentowało 9 wojowników. Łącznie, zdobyli oni 8 medali:
Złoto: Mikołaj Bukraba, Hubert Polniak
Srebro: drużyna chłopców (Hubert Polniak, Natan Lewandowski i Mateusz Turbiński)
Brązowe krążki: Natasza Skwarska, Natan Lewandowski, Mateusz Turbiński, Emilka Bronowicka- kata, Hubert Polniak – kumite.

Mistrzowie młodych wojowników nie kryli dumy, podkreślając, że ciężka praca przyniosła piękne efekty. – Ogromne brawa należą się Gai Krażewskiej, która w pięknym stylu weszła do 8 najlepszych zawodniczek i finalnie, zabrakło jej 0,1 pkt do medalu. Brawa dla Hani Kearney i Oliwiera Nalepy, którzy pokazali bardzo dobre karate, ale zabrakło im troszkę sportowego szczęścia – puentują nauczyciele Klubu Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin

Gratulacje należą się także SenSei Bartkowi, który otrzymał wyróżnienie przyznane przez Zarząd PZKT, za szczególny wkład w przygotowanie młodych karateków w programie Sportowy Talent.

– Gratulujemy organizatorom sprawnego przeprowadzenia zawodów oraz stworzenia super atmosfery wzajemnego szacunku. Oss Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w niełatwej drodze nauczania karate. Dziękujemy wam, rodzice naszych karateków, za doping i nieocenioną pomoc przy organizowaniu wszelkich aktywności – puentują członkowie klubu.

Fot. Archiwum Klubu Karate Tradycyjnego Polkowice-Lubin

Dodaj komentarz

*

code