Kisvárdai lepsze w sparingu

Drugie spotkanie kontrolne rozegrały dziś piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Po meczu z Coroną Brasov przyszedł czas na sprawdzenie formy na tle rywala z ligi węgierskiej.

Kisvárdai okazało się lepsze od miedziowych, choć początek meczu nie wskazywał na wygraną ekipy z ligi węgierskiej. Po dziesięciu minutach mieliśmy remis po 5, dziesięć minut później lubinianki wypracowały sobie dwubramkową przewagę – 9:7, ale od tego momentu do końca pierwszej połowy to rywalki dyktowały warunki i do przerwy mieliśmy wynik 11:14. W drugiej części spotkania przewaga z końcówki pierwszej części utrzymywała się i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:25 na korzyść Kisvárdai.

Metraco Zagłębie Lubin – Kisvárdai 25:31 (11:14)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Semeniuk, Trawczyńska 4, Buklarewicz 3, Rosińska 1, Górna 2, Piechnik 4, Marić 3, Jochymek 1, Belmas 2, Pielesz 1, Milojević, Wasiak 1, Ważna 3.