Kierowca BMW na „lewych” tablicach

Ukryta metamfetamina oraz auto bez ważnych badań technicznych, bez obowiązkowego ubezpieczenia, a do tego nie zarejestrowane w Polsce. Zatrzymaniem 24-latka zakończyła się kontrola drogowa osobowego BMW w Jaworze.

Jaworscy policjanci patrolowali miasto. Przy ulicy Kuzienniczej zwrócili uwagę na pojazd BMW. Postanowili zatrzymać go do rutynowej kontroli drogowej.

– Za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i szybko okazało się, co jest tego przyczyną. Po sprawdzeniu samochodu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, iż tablice rejestracyjne pochodzą z innego samochodu – informuje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Auto nigdy nie było zarejestrowane w Polsce, a jakby tego było miało, nie posiadało ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

– Jednak to nie był koniec kłopotów 24-latka. Policjanci znaleźli przy nim materiałową saszetkę, w której znajdowało się opakowanie z folii aluminiowej, a w nim biały proszek – dodaje Kluczyńska.

Biały proszek okazał się metamfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za posiadanie narkotyków i popełnione wykroczenia.

Zdjęcie: KPP JAWOR.

Dodaj komentarz