KGHM Zagłębie pokonało trzeci zespół ligi cypryjskiej

cyprLUBIN/CYPR. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrali pierwszy sparing podczas zgrupowania na Cyprze. Podopieczni trenera Oresta Lenczyka pokonali Ermis Aradippou 3:1 (2:1). Gole dla Zagłębia zdobywali Arkadiusz Piech, Łukasz Janoszka oraz Michal Papadopulos.

Pierwszą bramkę, już w drugiej minucie spotkania strzelił Arkadiusz Piech, który wykończył sytuacje stworzoną przez Manuela Curto i Miłosza Przybeckiego. Kolejna bramka dla „Miedziowych” padła po upływie drugiego kwadransa gry. Bartosz Rymaniak podłączył się z prawej strony i w walce biegowo-fizycznej pokonał rywala, podał po ziemi do wbiegającego Johana Bertillsona, którego precyzyjny strzał odbił bramkarz Cypryjczyków. Dobitka zamykającego Janoszki nie dała jednak szans golkiperowi rywali, dzięki czemu wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Ermis potrafił strzelić bramkę kontaktową, dzięki precyzyjnemu strzałowi z rzutu wolnego.

W drugiej połowie na murawie pojawiły się w obu zespołach całkiem inne jedenastki, niż te w pierwszej, przez co spotkanie straciło nieco na atrakcyjności. Ostatnią bramkę w meczu obejrzeliśmy na dwie minuty przed końcem, kiedy Adrian Błąd posłał idealną piłkę na głowę Michala Papadopulosa, który złożył się w powietrzu i głową pokonał golkipera. Ostatecznie KGHM Zagłębie Lubin pokonało Ermis Aradippou 3:1 (2:1)

Zagłębie Lubin: (I połowa) Silvio Rodić – Bartosz Rymaniak, Jiří Bílek, Ľubomír Guldan, Piotr Azikiewicz – Miłosz Przybecki, Manuel Curto, Aleksander Kwiek, Johan Bertilsson, Łukasz Janoszka – Arkadiusz Piech.

(II połowa) Tomasz Ptak – Pavel Vidanov, Adam Banaś, Jan Wojciechowski, Paweł Oleksy – Adrian Błąd, Łukasz Piątek (75 Sebastian Bonecki), Ariel Famulski, Arkadiusz Woźniak, Damian Kowalczyk (77 Filip Jagiełło) – Michal Papadopulos.