KGHM: Walne i nagroda z zysku dla pracowników

26 czerwca na konta pracowników KGHM trafi nagroda za osiągnięty przez spółkę w ubiegłym roku zysk. Wypłata uzależniona jest od zatwierdzenia na piątkowym Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu akcjonariuszy miedziowego holdingu sprawozdania finansowego.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) zaplanowane jest na najbliższy piątek, 19 czerwca. Zasadnicze punkty porządku obrad dotyczą zatwierdzenia przez akcjonariuszy sprawozdań z ubiegłorocznej działalności KGHM. Będzie też mowa o ewentualnej wypłacie dywidendy, chociaż w tej sprawie rekomendacja zarządu spółki jest negatywna.

Na wniosek Ministerstwa Aktywów Państwowych do harmonogramu posiedzenia dodany został jeszcze punkt mówiący o kadrowym przemodelowaniu rady nadzorczej. Próbę wprowadzenia takich zmian Skarb Państwa podjął w grudniu ubiegłego roku, podczas nadzwyczajnego zgromadzenia, ale wniosek został odrzucony przez resztę akcjonariuszy. Nie powiodła się także próba MAP, by grudniowe walne zawiesić. Rada nadzorcza od tamtej pory pracuje w niezmienionym składzie.

Po zatwierdzeniu podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia sprawozdania finansowego, 26 czerwca, zgodnie z decyzją zarządu KGHM, na konta pracowników spółki trafi nagroda za ubiegłoroczny zysk – informuje w mediach społecznościowych Polska Miedź.

– Przewidziana nagroda będzie wyższa niż w roku ubiegłym – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Dodaj komentarz

*

code