KGHM. Solidarność apeluje do PiS

IMG_1937Własne stanowisko na temat podatku od kopalin ogłosił Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, który przypomina, że już w styczniu 2012 roku protestował przeciwko zamiarowi wprowadzenia przez rząd RP ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin, dotyczącej w praktyce wyłącznie KGHM Polska Miedź S.A.

Szefostwo związku zawodowego już cztery lata temu pozostawało w przekonaniu, że podatek ten będzie niszczyć firmę i ograniczy możliwości jej intensywnego rozwoju poprzez modernizację i unowocześnianie procesu wydobycia i przeróbki rudy miedzi.

– Prawo i Sprawiedliwość było zawsze przeciwne temu podatkowi i dlatego Zarząd Regionu, w imieniu pracowników KGHM PM S.A. i mieszkańców Zagłębia Miedziowego, zwraca się do Rządu RP o zrealizowanie zapowiedzi przedwyborczych i wprowadzenie radykalnych zmian w ustawie z dnia 2 marca 2012 r. o podatku od wydobycia niektórych kopalin (Dz. U. poz. 362, z 2014 r. poz. 1215 oraz z 2015 r. poz. 211) – czytamy w najnowszym oświadczeniu związkowców.

„Sprawa jest pilna. Spółka pogrąża się w coraz gorszej sytuacji ekonomiczno-finansowej. Wartość akcji KGHM, m.in. na skutek działania ustawy, spadła o połowę. Dalsze funkcjonowanie podatku zwiększy nierentowność kolejnych oddziałów w firmie, a to wpłynie na sytuację życiową tysięcy mieszkańców naszego regionu” – alarmuje Zarząd Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, który liczy na szybkie rozwiązanie tego problemu.

Dodaj komentarz