KD przywracają pociągi

Od jutra do rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich wraca część pociągów. Przewoźnik wznowi 18 połączeń, głównie weekendowych.

Przywrócenie połączeń jest konsekwencją ogłoszonego wczoraj przez rząd kolejnego etapu tzw. odmrożenia gospodarki. Polacy mogą znów podróżować po kraju, ponownie otwarte zostaną też hotele i niektóre atrakcje turystyczne, jak np. muzea. Koleje Dolnośląskie zareagowały natychmiast, ogłaszając powrót części połączeń, które w ciągu ostatniego miesiąca spółka zawiesiła lub skróciła.

– Stale monitorujemy frekwencję na poszczególnych trasach a decyzje dotyczące każdego połączenia są poddawane szczegółowej analizie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wobec stopniowo znoszonych przez rząd ograniczeń i zarazem zbliżającego się sezonu turystycznego Dolnoślązacy potrzebują dodatkowych kursów – wyjaśnia Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD. – To element szerszego, ale zarazem elastycznego planu przywracania połączeń, nad którym pracujemy.

W pierwszej kolejności więcej pociągów pojawi się na liniach łączących dolnośląskie miasta z Wrocławiem oraz na trasach prowadzących w turystyczne części województwa. Przywrócone zostaną połączenia na trasach między Lubaniem Śląskim i Wrocławiem, Legnicą i Żarami, Wrocławiem i Bielawą, Wrocławiem i Trzebnicą, Wrocławiem i Kudową Zdrój, Legnicą i Kamieńcem Ząbkowickim, Wrocławiem i Kłodzkiem, Wrocławiem i Wałbrzychem oraz Wrocławiem i Legnicą.

Nastąpi również zmiana częstotliwości kursowania pociągu z Żar (odjazd 11:11) do Legnicy (12:29), który będzie teraz kursował codziennie, oraz pociągu z Kłodzka (odjazd 17:08) do Wrocławia Głównego (przyjazd 18:35), który będzie kursował od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

Zmiany obejmą też okresowe skrócenie relacji z Legnicy do Kłodzka o 6:21 oraz w stronę powrotną z Kłodzka o 12:55, która w soboty, niedziele i święta kursować będzie do Kamieńca Ząbkowickiego.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie internetowej przewoźnika.

Dodaj komentarz

*

code