KD przywraca kolejne pociągi

Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie przywrócą kolejną partię połączeń, zawieszonych z powodu epidemii. Tym razem decyzja przewoźnika dotyczy pociągów kursujących w dni robocze.

Pierwsze 18 pociągów wróciło na dolnośląskie trasy 1 maja. W poniedziałek, 11 maja, do rozkładu jazdy dołączonych zostanie 31 połączeń. O ile pierwsza korekta obejmowała głównie kursy weekendowe, tym razem zarząd KD zdecydował się przywrócić połączenia w dni robocze. Rośnie bowiem liczba pasażerów, którzy koleją dojeżdżają do pracy.

– W ostatnich dniach dostrzegamy stale rosnące zainteresowania naszymi połączeniami, co przekłada się na stopniowo coraz większą frekwencję pasażerów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Reagujemy elastycznie, indywidualnie analizując każde połączenie. Dzięki temu możemy zapewnić liczbę pociągów odpowiednią do oczekiwań pasażerów oraz wykonać kolejny krok ku przywróceniu pełnego rozkładu.

Poniedziałkowe zmiany zauważą Dolnoślązacy podróżujący między Wrocławiem a: Legnicą, Lubinem, Bolesławcem, Wałbrzychem, Świebodzicami, Kłodzkiem, Szklarską Porębą, Jelczem Laskowicami, Trzebnicą, Bielawą i Lubaniem Śląskim.

Dodatkowo do rozkładu jazdy wrócą połączenia na trasach z Legnicy (odjazd 4:44) do Lubina, z Lubina (odjazd 18:35) do Legnicy, z Żar (odjazd 7:46) do Legnicy oraz z Legnicy (odjazd 9:46) do Żar .

Pełna lista zmian oraz aktualny rozkład jazdy są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

*

code