Opublikowany: pt, Lip 24th, 2020

KD z jedną ofertą na nowe pociągi

Dolnośląski przewoźnik otrzymał ofertę tylko jednego producenta spalinowych pociągów. Ponownie spółka ma do rozważenia propozycję firmy Pesa Bydgoszcz.

Przetarg dotyczył zakupu dwóch dwuczłonowych składów o napędzie spalinowym z opcją zamówienia kolejnych sześciu już bez odrębnego postępowania przetargowego. Bydgoska Pesa wyceniła takie zamówienie na łącznie 42,75 mln zł.

Oferta Pesy w tej chwili będzie sprawdzana pod kątem merytorycznym i formalnym. Zarząd KD ma czas na podjęcie decyzji co do rozstrzygnięcia przetargu do 20 października.

Bydgoski producent wygrał już inny przetarg ogłoszony przez KD – na dostawę pociągów elektrycznych. Spółki nie podpisały jeszcze umowy w tej sprawie.

W toku jest jeszcze przetarg na składy hybrydowe. Tu ofertę złożyła również jedna firma, tym razem Newag z Nowego Sącza. Rozstrzygnięcie tego postępowania ma nastąpić do 2 września.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..