Katarzyna Groniec: Ach!

„Ach” – to tytuł najnowszego albumu Katarzyny Groniec. Artystka już w przyszłą sobotę będzie miała okazję zaśpiewać także dla jaworskiej publiczności. Koncert w Teatrze Miejskim rozpocznie się o godz. 19. 

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała sama wokalistka, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.

Opiekę artystyczną projektu objął Cezary Studniak, dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Katarzyna Groniec jest laureatką głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym . W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.

Artystka została również uhonorowana ogólnopolską nagrodą-statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. Rok później otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni”, którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. Groniec zaśpiewała także kilka utworów poetyckich m.in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego oraz Marka Grechuty.

Bilety na najbliższy koncert w cenie 60 zł można nabyć w kasie Jaworskiego Ośrodka Kultury oraz na stronie jok.jawor.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz