Kankan Kubota, łzy radości Lindstedta!

AusOpen14LUBIN/MELBOURNE. Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt zwyciężyli w grze podwójnej Australian Open 2014! Pochodzący z Lubina tenisista został trzecim polskim triumfatorem turnieju Wielkiego Szlema, pierwszym od czasu Wojciecha Fibaka!

Rozstawiona z numerem 14. para Kubot/Lindstedt znakomicie zaprezentowała się w podczas wielkoszlemowego Australian Open. Polak i Szwed na rozpisce mieli tak uznane pary jak Dodig /Melo, Jużny/Mirny czy Llodra /Mahut.

Eric Butorac i Raven Klaasen, którzy w III rundzie broniących tytułu braci Bryanów byli faworytami dzisiejszego spotkania, ale kort pokazał, że nie byli w stanie dorównać w wielkim finale Kubotowi i Lindstedtowi.

Dzisiejszy finał gry podwójnej trwał tylko 65 minut i zakończył się wynikiem 6:3, 6:3 na korzyść szwedzko-polskiego debla.

Po spotkaniu Łukasz zaprezentował tradycyjnego kankana, natomiast jego partner Lindstedt ocierał łzy radości. Szwedowi w końcu udało się sięgnąć po tytuł, po trzech wcześniejszych porażkach w finale Wimbledonu w parze z Horią Tecau – W Melbourne miałem grać z Jurgenem Melzerem, ale on doznał kontuzji. Chciałem podziękować Łukaszowi, że zgodził się grać w parze ze mną. Cieszę się, że powiedział mi “tak” – mówił po meczu Szwed.

Na koniec ceremonii dzisiejszego finału debla przemawiał lubinianin – Cieszę się, że Robert wybrał mnie na partnera. Mieliśmy świetne dwa tygodnie, czego uwieńczeniem jest ten sukces. Gratuluję również naszym rywalom, którzy mają za sobą bardzo dobry turniej -mówił Kubot, po czym w ojczystym języku podziękował za wsparcie swoim rodzicom – Mamo, tato dziękuję wam za wszystko. Dziękuję i pozdrawiam Lubin, Bolesławiec, Szczecin i Poznań.

Finał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 14) / Robert Lindstedt (Szwecja, 14) – Eric Butorac (USA) / Raven Klaasen (RPA) 6:3, 6:3

 

Dodaj komentarz

*

code