Opublikowany: nie, Cze 2nd, 2019

Kadra już w Lubinie! (FOTO)

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w Lubinie przygotowuje się do rewanżowego meczu mistrzostw świata przeciwko Serbii. „Biało-czerwone” straty z pierwszego meczu będą się starały odrobić w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie w czwartek o godzinie 19:00.

Pierwsze spotkanie Polkom zdecydowanie nie wyszło. Porażka 19:33 mocno ograniczyła szanse na awans do mistrzostw świata. „Biało-czerwone” w pierwszym meczu słabo rozpoczęły pierwszą i drugą połowę, co wykorzystały reprezentantki Serbii.

Kadra do Lubina przybyła w sobotę i po odnowie biologicznej pierwszy trening odbyła w niedzielny poranek na parkiecie hali Regionalnego Centrum Sportowego – W Lubinie mamy wszystko, czego nam potrzeba do spokojnego przygotowywania się do rewanżu. Sama hala robi na mnie bardzo dobre wrażenie, jest to jeden z ładniejszych obiektów, jaki widziałam – mówi Bogna Sobiech.

„Biało-czerwone” w Lubinie zagrają po raz trzeci. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12, a we wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 rozgromiła reprezentację Włoch 40:13 – Wiem, że podczas tych meczów w hali w Lubinie była wspaniała atmosfera i mam nadzieję, że nie inaczej będzie podczas meczu z Serbią. Wierzę, że kibice zapełnią halę i będą nas dopingować – mówi Bogna Sobiech.

W kadrze na mecze z Serbią znalazła się między innymi zawodniczka Metraco Zagłębia Lubin, Małgorzata Buklarewicz – Jest to fajna sprawa i fajna sytuacja, że mecz rewanżowy mogę zagrać u siebie ma hali. Na pewno może mi to tylko pomóc. Kibice będą mogli zobaczyć kawał dobrej piłki ręcznej i mam nadzieję, że będzie pełna hala i doping nam dopisze. Mecz na pewno jest dalej ważny  – mówi rozgrywająca wicemistrzyń Polski i zdobywczyń Pucharu Polski.

Kadra Polski po raz kolejny przebywa na zgrupowaniu w Lubinie. Nasze miasto gościło już także reprezentacje piłkarzy i piłkarek ręcznych Korei Południowej, męską kadrę Chile i żeńską Kamerunu. W Lubinie gościła także piłkarska reprezentacja Gruzji, a także siatkarska kadra Estonii oraz reprezentacja Polski rugbystek.

Bilety na czwartkowy mecz Polska – Serbia można nabyć poprzez sprzedaż internetową na eventim.pl.

Bilety dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) w cenie 15 zł od osoby można zamawiać pod adresem: b2b@eventim.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..