Opublikowany: śr, Mar 11th, 2020

Jury nagrodziło Trumpa

Praca Krzysztofa Grzondziela „Pokój wg Donalda Trumpa” została uhonorowana nagrodą im. Andrzeja Waligórskiego, przyznawaną w ramach międzynarodowego przeglądu Satyrykon. 

Nagroda im. Waligórskiego przyznawana jest przez legnickich dziennikarzy i twórców kultury. W tym roku jurorzy obradowali po raz 28., wybierając spośród prac nadesłanych na konkurs tę, która najlepiej odpowiada dewizie patrona nagrody: nie kopać leżącego, nie huśtać się na wiszącym, ale tępić głupotę we wszystkich jej przejawach.

Niemal jednogłośnie zwyciężyła praca odnosząca się do głośno komentowanych w mediach poczynań prezydenta USA.

Laureat nagrody dziennikarzy, Krzysztof Grzondziel, jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Oprócz malarstwa zajmuje się także grafiką, plakatem oraz rzeźbą. Był juz wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, m.in.: nagroda SPAK-u „ERYK” za całokształt pracy twórczej, Grand Prix Satyrykonu w 1985 r., czy I nagroda 30. Aydin Dogan International Cartoon Competition w Turcji w 2001 r.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..