Dwa języki na jednej scenie (WIDEO)

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej przygotowuje nowy projekt. Chodzi o spektakl, który współtworzyć będą aktorzy z Legnicy i Gruzji. Twórcy zapewne zaskoczą widzów, bo przedstawienie ma być w całości improwizowane. Produkcję wspiera Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska i gruzińskiego Ministerstwo Kultury.

Jedna z najnowszych produkcji Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy to projekt międzynarodowy. Powstanie we współpracy z gruzińskim teatrem z Batumi- ogłosił podczas konferencji prasowej Jacek Głomb dyrektor legnickiej sceny. To nie pierwszy międzynarodowy projekt, który współtworzyć będzie teatr z nad Kaczawy. Pierwszy raz jednak aktorzy nie będą działać według konkretnego scenariusza, bo spektakl ma być improwizowany. Ważną rolę odegrają tutaj emocje i odczucia aktorów. To oni sami mają budować sceny i zgłębiać tematy- zapowiadają twórcy. Spektakl jest dwujęzyczny, ale uniwersalnym językiem dla widzów ma być choreografia. Próby do widowiska już trwają i odbywają się w Legnicy. We wrześniu aktorzy pojadą do Gruzji, gdzie w październiku wystawiona zostanie premiera. Tymczasem legniczanie przedstawienie pierwszy raz zobaczyć będą mogli w listopadzie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..