JAWOR. Zwycięstwo Olimpii na otarcie łez

PA1_0343Siatkarki AEP Olimpia Jawor pokonały przedostatni zespół w tabeli MKS II Dąbrowa Górnicza 3:0 i ostatecznie zajęły piąte miejsce w II lidze kobiet w sezonie 2013/2014, co oznacza, że nie zagrają w play offach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczne Lesława Chrzanowskiego, które przed rundą rewanżową były wymieniane w gronie faworytek do awansu mają za sobą katastrofalny okres. Przegrały aż osiem z jedenastu ostatnich spotkań i w meczu kończącym rundę zasadniczej z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza chciały za wszelką cenę wygrać, aby zrehabilitować się za wcześniejsze niepowodzenia swoim kibicom.

Olimpia mocno zaczęła spotkanie, ponieważ już w pierwszym secie ograła niżej notowanego rywala do 17. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej były w stanie dotrzymać tempa jaworzankom jedynie w drugim secie, w którym walka o zwycięstwo była wyrównana do samego końca, jednak to podopieczne Chrzanowskiego ponownie okazały się lepsze. Trzeci set wyglądał podobnie jak pierwszy i tym samym AEP Olimpia Jawor pokonała MKS II Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:17, 25:23, 25:18).

AEP Olimpia Jawor – MKS II Dąbrowa Górnicza – 3 : 0 (25-17; 25-23; 25-18)

Olimpia: Aleksandra Deptuch, Marta Cependa, Małgorzata Płusa, Patrycja Kurek, Marta Modzel, Dorota Pawłak,  Katarzyna Teodoruk, Joanna Kowalska, Agata Skikiewicz, Anna Kulbida, Katarzyna Paszczyk, Patrycja Kurek.

Zespół prowadził trener: Lesław Chrzanowski

Dodaj komentarz