JAWOR. Kuźnia wygrywa w Zawidowie

herbrywalamrkskuzniajaw

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu w ramach IV ligi dolnośląskiej piłkarze Kuźni Jawor pokonali Piast Zawidów 2:1. Gole dla jaworzan strzelali Fitas i Czaja.

Zwycięstwo w Zawidowie nie przyszło jednak łatwo. Pomimo przewagi i licznych sytuacji podbramkowych, jaworzanie mieli problemy z umieszczeniem futbolówki w siatce. W pierwszych 45 minutach kibice nie doczekali się bramek. Ujrzeli je dopiero po przerwie. Gole dla Kuźni strzelili Bartosz Fitas na 0:1 oraz Dariusz Czaja na 1:2. Było to pierwsze w historii zwycięstwo nad klubem z Zawidowa i pierwsze gole strzelone przez Kuźnię tej drużynie. W pierwszym zespole zadebiutował utalentowany junior Kacper Grabarczyk (rocznik 1998). Na boisku pojawił się w 70 minucie, zmieniając Emiliana Borka.

Mecz z Piastem był także wyjątkowy dla trenera Mariusza Krupczaka, który po trzynastu latach rozstaje się z klubem. Powodem rezygnacji z pracy w Kuźni są względy osobiste. Ostatni raz Krupczak poprowadzi jaworzan jako trener w ostatniej kolejce IV ligi dolnośląskiej przeciwko Orli Wąsosz.

Piast Zawidów – Kuźnia Jawor 1:2 (0:0)
Bramki dla Kuźni: Fitas, Czaja
Kuźnia: Patryk Borek – Patryk Przerywacz (Dariusz Czaja 60′), Tomasz Serweciński, Kamil orda, Piotr Zieliński, Kamil Gołąbek, Mariusz Krupczak, Bartosz Fitas, Emilian Borek (Kacper Grabarczyk 70′), Wojciech Sabat, Marcin Bagiński.
Sędziował: Adam Karasewicz

Dodaj komentarz