JAWOR. Kuźnia pokonuje BKS Bobrzanie

herbrywalamrkskuzniajaw

W rozegranym dzisiaj spotkaniu piłkarze Kuźni Jawor pokonali na własnym boisku zespół BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:0. Gola na wagę trzech punktów w 33. minucie spotkania strzelił Bartosz Fitas.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że jest to ten z serii o sześć punktów, ponieważ oba zespoły zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową. Jako pierwsi do klarownej sytuacji doszli goście, gdy w 30. minucie silnie wrzucili z autu piłkę w pole karne jaworzan, jednak jeden z zawodników BKS-u uderzył piłkę głową minimalnie nad poprzeczką. Trzy minuty później niewykorzystana sytuacja się zemściła i na prowadzeniu zameldowała się Kuźnia po bramce Fitasa. Mimo wielu ataków zawodników z Bolesławca taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po uzyskaniu prowadzenia gracze z Jawora zdecydowanie cofnęli się do obrony i mogło się to źle skończyć już w 49. minucie jednak świetną sytuacje zmarnowali goście. Aż do końca spotkania grę prowadzili zdecydowanie goście, jednak nei byli w stanie pokonać bramkarza Kuźni. Rozpaczliwa obrona w końcówce meczu przyniosła jednak pozytywny efekt i to jaworzanie mogli cieszyć się z trzech punktów.

Kuźnia Jawor – BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:0 (1:0)

KUŹNIA: Borek – Zieliński, Orda, Rakszewski, Kruczek, Przerywacz, Gołąbek, Fitas, Serweciński, Burszta, Bagiński

BKS: Kowalski – Błoński M., Błoński B., Bochnia, Ganczarek, Janicki, Bryłkowski, Dzięglewski, Ziółkowski, Bryjak, Majka