Opublikowany: pt, Mar 23rd, 2018

Inspektorzy nie tacy straszni

Jaworskich przedsiębiorców zrzeszonych w Związku Pracodawców odwiedzili inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Tym razem nie była to kontrola, lecz panelowa dyskusja na tematy związane z bezpieczeństwem i obowiązkami firm wobec pracodawców.

Dariusz Klimecki i Stanisław Kaczmarek z wałbrzyskiego oddziału PiP odpowiadali na pytania, które przygotowali zainteresowani związkowcy. Goście już na początku spotkania przyznali, że często podczas kontroli okazuje się, że przedsiębiorcy słabo orientują się w przepisach dotyczących stosunku pracy oraz w sposobach prowadzenia akt osobowych.

Jaworscy pracodawcy korzystając z okazji pytali m.in. o formułowanie umów terminowych i czas pracy oraz o kwestie BHP przy zatrudnianiu osób w innym zakresie niż stanowi umowa o pracę. – Cieszę się z takiej formy spotkań. To okazja do bardziej partnerskich rozmów niż w relacjach kontrolujący – kontrolowany – stwierdził Dariusz Klimecki i zachęcił jaworskich pracodawców do udziału w licznych konkursach organizowanych przez PiP.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..