Opublikowany: pt, Sie 30th, 2019

Ilustracje do czytania

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Katarzyny Bogdańskiej “Ilustracje do czytania”. Wernisaż już za niespełna dwa tygodenie w Galerii Satyrykon.

Artystka studiowała na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie nadal mieszka i pracuje. Ilustruje dla prasy w kraju i za granicą. W przyszłym roku, w Stanach Zjednoczonych ukaże się pierwsza zilustrowana przez nią książka dla dzieci. Jej ilustracje były wyróżniane na międzynarodowych konkursach, a wzór z leśnym runem został nagrodzony złotem w 2017 roku przez 3×3 The Magazine of Contemporary Illustration. Przez kilka lat współpracowała z tygodnikiem Wysokie Obcasy, większość prac na wystawie to właśnie owoce tej współpracy. Ilustracje jej autorstwa były publikowane również w: The Boston Globe, The Washington Post, ProPublica, The Atlantic, Harvard Magazine, Fletcher Magazine, Politico, Yes! Magazine, Gazeta Wyborcza, Magazyn Znak, Podróże Ekstra, Magazyn Usta, Newsweek, Gaga, Kosmos dla dziewczynek (i reszty świata).

Na wystawie w Galerii Satyrykon oprócz Runa jest jeszcze kilka ilustracji, które dostały wyróżnienia w międzynarodowych konkursach – “Piersi pod ochroną” i “Żylaki” – wyróżnienia w konkursie 3×3 The Magazine of Contemporary Illustration 2017, “Force of Nature” zakwalifikowało się na wystawę World Illustration Awards 2019 w Londynie.

Wernisaż wystawy “Ilustracje do czytania” 13 września o godz. 18 w Galerii Satyrykon (Rynek 35). Wstęp wolny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..