LUBIN. Hit z udziałem Zagłębia!

 

Zaglebie_recznaMecze zespołów z Lubina i Lublina od lat elektryzują kibiców piłki ręcznej w naszym kraju. Nie inaczej będzie i tym razem. W sobotę w Lubinie KGHM Metraco Zagłębie podejmować będzie MKS Selgros Lublin.

Mecz będzie niezwykle ważny dla układu tabeli i może zadecydować o kolejności przed fazą play-off. Jak na razie liderem rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet są podopieczne Bożeny Karkut, ale zespół z Lubelszczyzny ma tylko o punkt mniej. Na drugim miejscu znajduje się Vistal Gdynia, który ma tyle samo „oczek” co miedziowe.

Do sobotniego szlagieru obydwie drużyny przystąpią w zgoła innych nastrojach. Zarówno lubinianki jak i zawodniczki MKS-u w swoim ostatnim meczu mierzyły się z Vistalem. W Gdyni gospodynie rozbiły MKS 38:24, tydzień później Zagłębie bez problemów pokonało Vistal 25:18.

Mecze Zagłębia i MKS-u (wcześniej Montexu) od wielu lat określane są mianem szlagieru rozgrywek. Obydwie drużyny wiele razy grały ze sobą w meczach decydujących o mistrzostwie czy Pucharze Polski. Do konfrontacji zespołów dochodziło także w europejskich pucharach.

Zespół, który wygra w sobotę w znacznym stopniu przybliży się do zajęcia pierwszego miejsca przed fazą play-off.

Dodaj komentarz