Opublikowany: pon, Gru 18th, 2017

Grand Prix skupiło ponad 200 zawodników (FOTO)

TS Zagłębie, Grand Prix, tenis stołowy, turniejŁącznie ponad 200 zawodników wzięło udział w Grand Prix w Tenisie Stołowym. Cykl zawodów odbył się w hali przy SP 14 w Lubinie. Tenisiści stołowi rywalizowali w czterech turniejach.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach, takich jak mężczyźni i kobiety open, juniorzy i amatorzy z Lubina oraz weterani 50+. Średnio podczas turnieju zaprezentowało blisko 70 osób. Frekwencja pokazała, że tenis stołowy jest sportem popularnym zarówno w samym Lubinie, jak i całym regionie – Turnieje te były doskonałą okazją do odnowienia tradycji  lubińskiego tenisa stołowego w naszym mieście. Wysoka frekwencja na  turniejach wskazuje, że jest spore zapotrzebowanie na naszą dyscyplinę  wśród mieszkańców Lubina. Podczas turniejów mogliśmy zaobserwować sporą grupkę kibiców i rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy. Po zakończonym turnieju miałem sporo zapytań od uczestników o terminy kolejnych turniejów, również od osób przyjezdnych spoza naszego miasta. Wielu z nich zapowiedziało, że w kolejnej edycji również wezmą udział. Cieszę, się, że nasz turniej spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszym regionie – mówi Krzysztof Łachowski z TS Zagłębie Lubin.

W każdym z turniejów wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii wiekowej.
Odpowiednie miejsca w poszczególnych turniejach były punktowane i sumowane do rankingu Grand Prix. Organizatorem cyklu było Stowarzyszenie Jeden Lubin, współorganizatorem Fundacja Tenis Stołowy Zagłębie Lubin. Organizatorzy współpracowali także ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Celem klubu jest stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sprawności fizycznej dzieci i osób dorosłych poprzez prowadzenie regularnych zajęć szkoleniowych z tenisa stołowego oraz startów przyszłych adeptów tenisa w zawodach sportowych. Obecnie TS Zagłębie Lubin organizuje zajęcia treningowe, na które uczęszcza regularnie ponad trzydzieści osób – Są to zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć naszą działalność sportową poprzez uruchomienie dodatkowych zajęć oraz
zorganizowaniem amatorskiej ligi tenisa stołowego, w której wystartować będzie mógł każdy niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności – dodaje Krzysztof Łachowski.

Zwycięzcy GP w poszczególnych kategoriach:

Kategoria OPEN:
1 mce – Krzysztof Kotyl (Księginice)
2 mce – Wojciech Kotyl (Księginice)
3 mce – Mateusz Wojciechowski (Księginice)

Kategoria KOBIETY:
1 mce – Martyna Stos (Bolesławiec)
2 mce – Amelia Milnikiel (Polkowice)
3 mce – Kamila Gruchała (Lubin)

Kategoria JUNIOR:
1 mce – Mikołaj Kaciuba (Lubin)
2 mce – Filip Pląska (Polkowice)
3 mce – Jakub Mazurczak (Polkowice)

Kategoria WETERAN 50+:
1 mce – Jerzy Florczak (Lubin)
2 mce – Jerzy Osicki (Polkowice)
3 mce – Dariusz Haznar (Legnica)

Kategoria AMATOR z Lubina:
1 mce – Franciszek Kędra
2 mce – Tomasz Wawrzyński
3 mce – Tomasz Pruszczyk

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..