Górnik zgarnia komplet punktów w Legnicy (FOTO)

W meczu 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica przegrała na swoim terenie z Górnikiem Zabrze 1:3 (1:0). Legniczanie prowadzili do przerwy po bramce Mateusza Piątkowskiego, ale po zmianie stron bramki dla gości zdobyli Dani Suarez, Igor Angulo i Szymon Żurkowski.

Przed meczem największą uwagę media poświęcały Fabianowi Piaseckiemu, który w przeszłości był graczem Górnika. Sęk w tym, że w Zabrzu piłkarz kariery nie zrobił i z pewnością chciał coś udowodnić byłemu klubowi. I właśnie na tego gracza, w miejsce Henrika Ojamy, od 1. minuty posłał na boisko Dominik Nowak. Opłaciło się. Piasecki był bardzo aktywny, napędzał akcje kolegów i już przed przerwą zaliczył asystę przy golu na 1:0. Najpierw jednak, w 21. min, sam Piasecki próbował szczęścia, posyłając bombę w kierunku bramki Loski. Trafił jednak tylko w boczną siatkę.

Na bramkę zabrzan sunęły kolejne ataki, jednak brakowało skutecznego wykończenia. To mogło się zemścić w 26. min, kiedy Jimenez wyszedł sam na sam z Sapelą. Uderzył jednak zbyt lekko i golkiper legniczan bez problemu złapał piłkę. Zaledwię minutę później było już 1:0 dla ekipy Nowaka. Podawał wspomniany wcześniej Piasecki, a autorem gola został Mateusz Piątkowski. Po jego trafieniu sędzia poprosił jeszcze o weryfikację VAR, ale ostatecznie uznał bramkę.

Po zmianie stron to nadal Miedź dyktowała warunki, zasłużenie prowadząc i dążąc do podwyższenia wyniku. Tak się jednak nie stało, choć było ku temu kilka okazji. Jak wykorzystywać sytuacje podbramkowe pokazali miejscowym zabrzanie. W 73. min Dani Suarez przyjał piłkę po wrzutce z rzutu rożnego, obrócił się i nie dał szans Sapeli. 3 min później było już 1:2, po tym jak Igor Angulo skutecznie wykończył kontratak. Ostatni akcent? Bramka Szymona Żurkowskiego. Była 88 minuta i stało się jasne, że ekipa Nowaka straciła szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową. Być może spotkanie zakończyłoby się innym rezultatem, gdyby zimną krew zachował… Piasecki. To właśnie on mógł dać swojemu zespołowi ponowne prowadzenie. Tuż po golu na 1:1 Piasecki stanął oko w oko z Loską, ale uderzył minimalnie niecelnie i futbolówka tylko minęła słupek.

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 1:3 (1:0)
Bramki: 27. Piątkowski – 73. Suarez, 76. Angulo, 87. Żurkowski.
Miedź: Sapela – Bartczak (60. Cruz), de Amo, Bożić, Kwame (84. Forsell) – Łobodziński (74. Ojamaa), Marquitos, Purzycki Ż, Santana, Piasecki – Piątkowski.
Górnik: Loska – Michalski, Wiśniewski, Suarez Ż, Gryszkiewicz – Liszka (20. Nowak, 66. Andrusiewicz), Żurkowski Ż, Matuszek, Smuga (86. Wolniewicz) – Jimenez, Angulo.

.

.

Dodaj komentarz