Górnik wygrał z Chrobrym w sparingu

W meczu kontrolnym rozegranym w Polkowicach miejscowy Górnik pokonał zespół Chrobrego Głogów 2:0. Bramki dla polkowickiego zespołu zdobyli: Rafał Karmelita i Eryk Sobków.

Obie drużyny wykorzystały przerwę na zgrupowanie kadry narodowej. Zamiast meczu w Fortuna 1 Lidze zagrały sparing. Dla obu szkoleniowców była to okazja na utrzymanie rytmu meczowego. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando zielono-czarnych, który zagrali wysokim pressingiem. Polkowiczanie grali praktycznie bezbłędnie w każdej formacji, a pojedynek zakończył się wygraną miejscowych. Najpierw w 43. min. Rafał Karmelita wykorzystał dokładne zagranie Jarosława Ratajczaka i strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce gości. Do przerwy Górnik prowadził 1:0. W drugiej odsłonie trenerzy dokonali kilku roszad, obraz gry nie uległ jednak zmianie. Nadal aktywniejsi byli gospodarze, którzy udokumentowali swoją przewagę bramką Eryka Sobkowa. W końcówce, po strzale Jakuba Sypka,  gości uratował słupek. W Polkowicach Górnik pokonał Chrobrego 2:0.

Górnik Polkowice – Chrobry Głogów 2:0 (1:0)
Bramki: Rafał Karmelita 43, Eryk Sobków 61

Górnik Polkowice:
I połowa: Mateusz Malec – Jarosław Ratajczak, Paweł Kucharczyk, Marcin Biernat, Bruno, Żołądź, Rafał Karmelita, Maciej Pałaszewski, Kajetan Szmyt, Adam Mazurowski, Maciej Bancewicz, Mateusz Piątkowski.

II połowa: Jakub Szymański – Marek Opałacz, Mateusz Magdziak, Kacper Poczwardowski, Dominik Radziemski, Maciej Sowiński, Adrian Purzycki, Jakub Sypek, Kamil Wacławczyk, Eryk Sobków, Dorian Krakowski.

Chrobry Głogów: Karol Dybowski (60 Bartosz Szafer) – Michał Ilków-Gołąb (46 Adam Banasiak), Maksym Iwanowicz, Oliver Práznovský, Marcel Ziemann, Jaka Kolenc (46 Tomasz Cywka), Robert Mandrysz (60 Jakub Michalczyk), Paweł Tupaj, Mateusz Machaj (46 Mikołaj Lebedyński), Dominik Dziąbek (60 zawodnik testowany), Dennis van der Heijden.