Będzie 2 tys. nowych miejsc pracy w Okmianach (WIDEO)

Od otwarcia centrum logistycznego Amazonu w Okmianach nie minęły jeszcze dwa lata, a w gminie Chojnów już mówi się o kolejnej, większej nawet inwestycji. I choć nazwa firmy wciąż nie jest oficjalnie znana, wiadomo, że lokując działalność w Okmianach zagwarantuje on wpływy do budżetu gminy na poziomie 4 mln zł.

W ostatnich latach gmina Chojnów przyciąga inwestorów jak magnes, czego sztandarowym przykładem jest obecność firmy Amazon w Okmianach. Otwarte w 2019 r. centrum logistyczne zatrudnia dziś ponad tysiąc osób, na tym jednak nie koniec. Jak ustaliliśmy, niemal w bezpośrednim sąsiedztwie hal Amazonu w ciągu kilku miesięcy ma ruszyć inwestycja, której już dziś śmiało można przypisać jeszcze większy rozmach.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Developer, który w imieniu nieznanego jeszcze inwestora zbuduje centrum, jest obecnie na etapie uzgadniania zjazdów z drogi 94 z gminą. Na biurko wójta trafiła już wstępna wizualizacja, niebawem przyjdzie czas na uzyskanie decyzji środowiskowej. Przedstawiciele urzędu przewidują, że z tytułu obecności nowego inwestora na terenie gminy do jej budżetu rok rocznie będą wpływać ok. 4 mln zł. I choć działka w Okmianach nie była własnością gminy, na tym nie koniec korzyści.

Na koniec informacja zdecydowanie najważniejsza dla mieszkańców całego regionu, którzy dziś poszukują pracy. Zarejestrowanych bezrobotnych mieszkańców gminy jest dziś niespełna pół tys. Dlatego do centrum Amazonu autokary dowożą pracowników choćby z Polkowic czy Lwówka Śląskiego. Najnowsza inwestycja ma przynieść kolejne etaty – nawet dla 2 tys. osób.

Dodaj komentarz

*

code