GŁOGÓW/LUBIN. Zagrali w finale

zlW bardzo dobrych nastrojach wracają z Rewala piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Miedziowi w Handball Rewal Tour zajęli pierwsze miejsce! Na drugim miejscu uplasowali się szczypiorniści Chrobrego Głogów. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w finale.

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – to bilans podopiecznych Jerzego Szafrańca podczas pierwszego turnieju towarzyskiego, rozegranego w ramach przygotowań do drugiej części sezonu. Wczoraj lubinianie pokonali Gaz-System Pogoń Szczecin 31:30. Dziś wygrali kolejne dwa mecze.

W sesji porannej miedziowi zmierzyli się z Nielbą Wągrowiec. Lubinianie nie dali najmniejszych szans rywalom i już do przerwy wygrywali różnicą aż ośmiu bramek. W drugiej połowie zawodnicy Zagłębia spokojnie utrzymywali, wypracowaną wcześniej przewagę, wygrywając 29:21, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i grę o triumf w turnieju.

W spotkaniu o pierwsze miejsce doszło do derbów. Zagłębie zmierzyło się z Chrobrym Głogów. I tym razem lubinianie pokusili się o zwycięstwo, chociaż spotkanie było bardziej zacięte niż to poranne z Nielbą. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i tym razem najwięcej bramek rzucił Michał Stankiewicz. „Stanek” do siatki Nielby trafiał siedem, do Chrobrego osiem razy.