GŁOGÓW. ZUCH-ART 2014

zuch_art_2014_506Po raz czternasty zuchy zaprezentują swoje osiągnięcia i umiejętności podczas Dolnośląskiego Festiwalu Twórczości ZUCH-ART 2014. Grupy będą miały do wyboru cztery kategorii. Tematyka jak zawsze tradycja, lokalne dobra historyczno-kulturowe oraz legendy Dolnego Śląska.

Festiwal zaplanowano na 13 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. W imprezie wezmą udział dzieci w wieku od 7 do 10 lat, a więc zuchy z całego województwa. Najmłodsi będą mogli skonfrontować swoje umiejętności w czterech kategoriach: piosenka, taniec, plakat lub teatr. Każda grupa będzie musiała wykazać się w przynajmniej dwóch.

Impreza co roku przyciąga coraz większą rzeszę młodych ludzi z terenu nie tylko Głogowa, ale terenu całego Dolnego Śląska. Jest to festiwal, który promuje rozwój kultury i ochronę jej dóbr oraz podtrzymywanie tradycji narodowej.

Ważnym aspektem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego środowisk zuchowych z terenu województwa, wymiana doświadczeń, współzawodnictwo oraz integracja różnych środowisk i organizacji harcerskich.

Organizatorem imprezy jest HUFIEC ZHP Głogów. Festiwal jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Głogowa. Wstęp jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.

DRM/materiały MOK GŁOGÓW

Dodaj komentarz