GŁOGÓW. Zobacz miasto, jakiego już nie ma

DAREK_WYSTAWATylko do końca czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury można obejrzeć wystawę fotograficzną „Głogów 1994-2014”, autorstwa Dariusza Mikołajewicza.

Pomysł pojawił się spontanicznie, ale – jak się okazało – był bardzo trafny. Na 125 czarno-białych i kolorowych zdjęciach można zobaczyć Głogów, jakiego już nie ma, choć pochodzą one tylko z ostatnich 20 lat. To pokazuje, jak bardzo miasto się zmieniło, głównie pod względem architektury. Można zobaczyć, m.in., budowę pierwszych kamienic na Starym Mieście, albo dawny zielony rynek, który trudno rozpoznać.

– Jest jeszcze zdjęcie kultowej restauracji Salome, której już nie ma oraz dawnego Hotelu Kasztelańskiego – dodaje Dariusz Mikołajewicz.

Autor wystawy jest głogowianinem. Fotografią interesuje się od dzieciństwa, ale na poważnie zajmuje się nią od około 22 lat. W swoim archiwum ma ponad 15 tys. negatywów i 9 tys. zdjęć cyfrowych.

– Na wystawę przygotowałem 900 zdjęć, z których wybrałem 125 i to właśnie ich wybór był największym problemem – dodaje Dariusz Mikołajewicz.

Materiału wystarczyłoby na kilka podobnych wystaw. I to nie jest wykluczone, bo być może już niedługo ekspozycja powiększy się o kolejnych dwanaście plansz. Rodzi się także pomysł na kolejną prezentację, tym razem o ludziach, np. z nieistniejących już zakładów: Milana, Famaba, cukrownia czy Kapciuszek.

UR

 

Dodaj komentarz