GŁOGÓW. Znaleźli sposób, by wspierać lokalny biznes

KARTA_JUNKE„Kupuj w Głogowie” to nowa akcja, która ma zachęcić mieszkańców powiatu głogowskiego do wspierania lokalnego biznesu.

Zasady są proste. Z jednej strony są właściciele miejscowych firm, sklepów i zakładów, a z drugiej – mieszkańcy powiatu głogowskiego, potencjalni klienci. Pierwsi oferują promocje lub zniżki na swoje produkty czy usługi. Drudzy korzystają z nich dzięki specjalnej Miejskiej Karcie Zniżkowej.

– Mogą to być, na przykład, weekendowe rabaty w restauracji lub określone procentowo zniżki na towary w sklepie – wyjaśnia Maciej Junke, rzecznik Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, inicjatora akcji. – A kartę mogą otrzymać osoby pełnoletnie mieszkające w powiecie głogowskim, bez względu na adres zameldowania – dodaje.

Karty wydawane są bezpłatnie, ale jeśli ktoś ją zgubi, za duplikat trzeba zapłacić 10 złotych. Darmowe jest także przystąpienie przedsiębiorcy do akcji, ale ta promocja trwa tylko do końca czerwca. Potem będzie to kosztować do 100 zł. Także każdorazowa zmiana oferty będzie płatna, chyba że przedsiębiorca dostarczy gotowe materiały. Zainteresowanie akcją rośnie. Wydrukowano 2000 kart zniżkowych, z których ponad 300 trafiło już mieszkańców (można je otrzymać przy ul. Słodowej 7 w Głogowie). Zgłaszają się kolejni właściciele firm i placówek handlowych, o czym informują specjalne naklejki na szybach lub drzwiach wejściowych, a także przy kasach, np. w sklepie z galanterią skórzaną w centrum miasta. – Decyzja o przystąpieniu do akcji była szybka – mówi Małgorzata Stasiak, żona właściciela sklepu. – To dobry pomysł, bo trzeba wspierać lokalną działalność – dodaje.

KARTA_SKLEPAkcja, wspierana przez urząd miasta, jest bezterminowa.

UR

Dodaj komentarz