GŁOGÓW. Ważne zwycięstwo Chrobrego

chrobryW meczu 11. kolejki PGNiG Superligi szczypiorniści Chrobrego pokonali zespół Wybrzeża Gdańsk. Tym samym podopieczni Krzysztofa Przybylskiego przełamali serię trzech ligowych porażek z rzędu.

Kibice, zgromadzeni w hali imienia Ryszarda Matuszaka długo czekali na pierwsze trafienie swoich ulubieńców. Pierwszą bramkę dla gospodarzy właśnie z rzutu karnego zdobył dopiero w 10. minucie Marek Świtała. Po bardzo słabym początku meczu głogowianie zaczęli odrabiać straty. W pierwszej połowie bramek padło tylko dwadzieścia, po dziesięć dla każdej z drużyn. Był to efekt uważnej gry w obronie, ale także prostych, niewymuszonych błędów z obu stron.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze, co szybko przyniosło efekt w postaci dwóch bramek z rzędu. W 48. minucie przewaga głogowian wynosiła już sześć bramek -20:14 i wydawało się, że jest po meczu. Na cztery minuty przed końcową syreną Łukasz Rogulski zdobył kontaktową bramkę na 22:23 i wynik znów stał się sprawą otwartą. Na szczęście dla gospodarzy goście więcej bramek już nie zdobyli, a Chrobry dopisał kolejne dwie.

Chrobry Głogów – Wybrzeże Gdańsk 25:22 (10:10)

SPR Chrobry: Stachera – Mochocki 4, Bednarek 2, Płócienniczak 1, Tylutki, Babicz, Świtała 9, Kubała 4, Biegaj 3, Kaczmarek, Kandora 2, Witkowski.

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski – Mogielnicki 3, Rogulski 7, Nilsson 1, Abram 5, Kornecki 2, Adamski 1, Kondratiuk 1, Rakowski 1, Sulej 1, Papaj, Prymlewicz, Jasowicz.

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski J. (Szczecin).
Widzów: ok. 900.