GŁOGÓW. Przełamanie Chrobrego

chrobry1Po trzech porażkach z rzędu z dużo wyżej notowanymi rywalami szczypiorniści Chrobrego Głogów odnieśli zwycięstwo. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego pokonali na własnym parkiecie Meble Wójcik Elbląg 28:23 (15:9).

Głogowianie w trzech ostatnich meczach mierzyli się ze ścisłą ligową czołówką. Chrobry miał na rozkładzie Vive Kielce, MMTS Kwidzyn i Orlen Wisłę Płock. W tych pojedynkach głogowianie przegrali zdecydowanie i na wpadkę z niżej notowanym beniaminkiem z Elbląga nie mogli sobie pozwolić.

Od początku mecz gospodarze konsekwentnie budowali swoją przewagę, która do przerwy wynosiła sześć trafień. W drugiej połowie goście odrobili część bramek, ale nie udało im się powalczyć choćby o remis. Chrobry znów odskoczył i zakończyło się na 5-cio bramkowe wygranej.

SPR Chrobry Głogów – Meble Wójcik Elbląg 28:23 (15:9)

Chrobry: Stachera 1, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 3, Sadowski 5, Sićko 3, Babicz 1, Gujski 4, Tylutki, Sobut 1, Biegaj 3, Krzysztofik 4, Kubała 1.

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 2, Janiszewski 2, Szopa 3, Olszewski, Adamczak 1, Kupiec 4, Żółtak 2, Moryń 5, Tórz 3.