GŁOGÓW. Odra za mocna dla Chrobrego

PA1_3402Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali zawodnicy Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali w Opolu z tamtejszą Odrą 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Wawrzyniak.

Przed spotkaniem ciekawostką był fakt, że w bramkach obydwu zespołów broni byli bramkarze KGHM Zagłębia Lubin – Damian Primel w Odrze i Amadeusz Skrzyniarz w Chrobrym. Od początku spotkania więcej do roboty miał Skrzyniarz, jednak po upływie dwudziestu minut to głogowianie ruszyli do ataków, których nie potrafili sfinalizować strzeleniem bramki. Najbliżej byli w 26. minucie, gdy doskonałe podanie Szczepaniaka wzdłuż bramki dotarło na czwartym metrze do Sędziaka, który trafił… w boczną siatkę.

W drugiej części spotkania żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Udało się to dopiero w 72. minucie,  gdy Ulatowski odegrał do Sędziaka a ten z dziesięciu metrów oddał strzał, który dosłownie o centymetry minął prawy słupek Odry. Niewykorzystana sytuacja zemściła się sześć minut później, gdy po kiksie Szczepaniaka bramkę z przewrotki strzelił Wawrzyniak. Do końca spotkania Chrobry nie potrafił stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych i z Opola zawodnicy Ireneusza Mamrota wracają bez punktów.

Odra Opole – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka : 78′ Wawrzyniak

Odra:  Primel – Żmija, Udarević, Michniewicz, Nakrosius, Cieluch, Glanowski (74′ Wawrzyniak), Giel (85′ Copik), Zapotoczny, Deja, Jarka (46′ Kocur)

Chrobry: Skrzyniarz – Ziemniak (85′ Pieczara), Michalec, Szałek, Samiec, Danielak, Hałambiec, Ulatowski, Ciechański (58′ Janeczko), Szczepaniak, Sędziak