GŁOGÓW. Niespodzianka z udziałem Chrobrego

chrobrySzczypiorniści Chrobrego Głogów nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Niespodziewanie, żeby nie powiedzieć sensacyjnie głogowianie przegrali z pierwszoligowym SPR-em Tarnów.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem sporej ilości błędów z obu stron, obydwie ekipy grały też uważnie w obronie, a dobrze spisywali się bramkarze. Pierwsze trafienie miało miejsce dopiero ww 5. minucie, chwilę później na tablicy wyników był remis po 1. Po kwadransie gry wciąż mieliśmy remis – 4:4. Pierwsza połowa, w której padło tylko 16 bramek zakończyła się wynikiem 9:7 na korzyść gospodarzy.

O losach spotkania zadecydowało pierwsze dziesięć minut po zmianie stron. W tym czasie zawodnicy pierwszoligowca zdobyli pięć bramek z rzędu i zrobiło się 14:9. Kwadrans przed końcem głogowianie zmniejszyli straty do dwóch bramek, jednak znów zdarzył im się postój.

SPR Tarnów – Chrobry Głogów 24:20 (9:7)

SPR: Barnaś, Nowak M., Szostak – Dutka 4, Szatko 3, Karwowski 3, Wajda 3, Kowalik 3, Kubisztal 3, Niemiec 2, Grzesik 1, Nowak Ł. 1, Sokół 1, Jewuła, Waligóra, Gabiga.

Chrobry: Stachera, Kapela – Kaczmarek 6, Płócienniczak 4, Kubała 4, Mochocki 3, Tylutki 1, Biegaj 1, Bednarek 1, Witkowski, Gujski, Kandora, Bąk.