GŁOGÓW. Naczelniczka odsunięta od pracy

IMG_1611 Naczelniczka wydziału administracji budowlanej głogowskiego Starostwa Powiatowego odsunięta od pracy. Magdalenie Ł. postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym. Kobieta na początku lutego  została zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Po przesłuchaniu i po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego została zwolniona do domu, ma też zakaz opuszczania kraju.

Urzędniczka została odsunięta od pełnienia obowiązków w głogowskim starostwie.

– Nie ma takiej potrzeby, by świadczyła ona pracę. Kobieta nie przychodzi do starostwa, ma również zawieszoną pensję. Czekamy teraz na dalsze kroki prokuratury- mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

IMG_1651Chodzi o przyjmowanie łapówek oraz o uzależnianie od nich wydawania decyzji administracyjnych. Śledztwo w tej sprawie prokuratura prowadzi od  października ubiegłego roku.- Na tym etapie postępowania nie podajemy żadnych szczegółów- mówi Liliana Łukasiewicz rzecznik prasowy legnickiej prokuratury.

 Do czasu wyjaśnienia sprawy innych kroków władze powiatu nie będą podejmować. Wydział administracji budowlanej pracuje bez zmian.

SZAT

Dodaj komentarz