GŁOGÓW. Maria Sadowska i Richard Bona Group

Sadowska_2_506Koncerty: „Jazz na ulicach” – Maria Sadowska i Richard Bona Group – to dwie kolejne propozycje przygotowane w ramach 30. Głogowskich Spotkań Jazzowych. Impreza odbędzie się w niedzielę, 19 października, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. 

„Jazz na ulicach” – Maria Sadowska (godz. 19)

To artystka nieprzewidywalna – informują organizatorzy. – Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka nie zwalnia tempa. Głośna premiera filmu „Dzień Kobiet” i świetnie przyjęta trasa koncertowa z utworami inspirowanymi sprawami kobiet ukazały Sadowską jako artystkę bezkompromisową i silnie zaangażowaną społecznie. Maria przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że „Jazz na ulicach” to znów propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu – choć zaskakująco przystępna w odbiorze. Maria Sadowska pojawia się z płytą, która z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której była jedną z najpilniejszych uczennic”.

– Tę płytę nagrała Maryśka – mówi Maria Sadowska. – Maryśka chuligan, która śpiewa dla samej radości śpiewania. Śpiewa ukochany jazz i obala mit, że jazz to muzyka dla snobów.

Richard Bona Group (godz. 20.30)

Jak informują organizatorzy, w październiku Richard Bona, kameruński multiinstrumentalista i wokalista, przyjedzie do Polski na sześć koncertów, by kontynuować trasę koncertową promującą jego najnowszy album „Bonafied”. Krążek ten w Polsce uzyskał status złotej płyty. „Bonafied”, siódma płyta w dorobku Richarda, to intymny, prawie w całości akustyczny album, na którym mieszają się różne gatunki muzyczne, pobrzmiewają osobiste historie, powracają postaci z dawnych lat. Utwory zawarte na tej płycie przywołują stylistykę jazzu, afrykańskiego popu, a nawet paryskiego kabaretu.

Bilety: 80 zł w przedsprzedaży, 100 zł w dniu koncertu – w Biurze Obsługi Klienta MOK i MCK MAYDAY w Głogowie.

UR/FOT. ŹRÓDŁO: MOK

 

Dodaj komentarz