GŁOGÓW. Joe Colombo na MMS

MMS plakatJoe Colombo feat. Kasia Skoczek to propozycja Młodzieżowego Centrum Kultury w Głogowie na sobotni wieczór, 24 stycznia. Koncert rozpocznie się o godz. 20 na MMS (Mayday Mała Scena). Wstęp wolny.

O Joe Colombo organizatorzy imprezy piszą: bluesowy gitarzysta, kompozytor, performer i artysta, należący do nowej generacji gitarzystów, którzy dorastali słuchając klasyków, takich jak Jimi Hendrix, Eric Clapton, Jeff Beck i Johnny Winter, ale w tym samym czasie wpływ na nich mieli współcześni artyści blues-rock, tacy jak Stevie Ray Vaughan czy Jeff Healey.

Joe urodził się w Szwajcarii, ale już od najmłodszych lat muzyka amerykańska, szczególnie blues, była obecna w jego życiu i to właśnie ona zdeterminowała jego przyszłość, jako muzyka. Mając 21 lat wyjechał do USA i po pół roku spędzonym na graniu, komponowaniu i odkrywaniu bluesa od korzeni, wrócił gotowy do nagrania swojego pierwszego albumu. Był 2002 rok, kiedy skomponowany w Los Angeles, w całości instrumentalny album „Natural Born Slider” (wydany przez włoską wytwórnię „Coment/Horizon”) zaimponował krytykom, a potem dał Joe szansę wzięcia udziału w nagraniu dwóch oficjalnych albumów-hołdów dla Jimiego Hendrixa, „Voodoo Crossing” i „Gypsy Blood”, na których prezentuje się z międzynarodowej sławy artystami, takimi jak Robben Ford, Steve Lukather, Larry Coryell i Hiriam Bullock. W 2004 r. Joe spotkał Terryego Evansa – wokalistę Ry Coodera i Erica Claptona. Nagrał z nim studyjny album i przez kilka następnych lat pracował oraz koncertował głównie w USA. W 2009 roku wydał drugi studyjny album „Deltachrome”, za którym podążył nagrany na żywo i wydany w 2012 „Live at Taco’s”. Obecnie, Joe mieszka w Krakowie. Koncertuje i promuje nowy akustyczny projekt z polską wokalistką Kasią Skoczek, a także pracuje nad nowym albumem.

UR

Dodaj komentarz