GŁOGÓW. Chrobry bez szans

PA3_9189

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów przegrali drugie z rzędu spotkanie ligowe. W meczu 19. kolejki podopieczni Krzysztofa Przybylskiego musieli uznać wyższość Górnika Zabrze.
Zabrzanie pokazali, że są głównym faworytem w walce o brązowy medal. W Głogowie nie mieli większych problemów z pokonaniem Chrobrego, prowadząc od początku do końca spotkania. Goście już w pierwszej połowie wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę, co pozwoliło im kontrolować przebieg wydarzeń. W drugiej części spotkania Górnik prowadził już blisko 10.bramkami, wygrywając ostatecznie 33:26.

Była to druga ligowa porażka głogowian z rzędu. Wcześniej Chrobry musiał uznać wyższość Gwardii Opole w wyjazdowym meczu. Na pocieszenie głogowianom pozostał awans do turnieju Final Four Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Orlen Wisłą Płock.

SPR Chrobry Głogów – KS Górnik Zabrze 26:33 (12:18)

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Prakapenia, Gromyko, Świtała, Świątek, Gujski, Bednarek, Witkowski, Mochocki, Gregor, Biegaj, Płócienniczak, Kubała.

Górnik Zabrze: Kornecki, Banisz, Kicki – Tomczak, Twardo, Nat, Kuchczyński, Buszkow, Piątek, Mokrzki, Stodtko, Jurasik, Kubisztal, Bednarczyk, Kandora, Mogielnicki, Niedośpiał.

Dodaj komentarz