Gladiatorki z Lubina

Poznaliśmy szczypiornistki, które w trakcie sezonu 2021/2022 zaprezentowały się najlepiej. W ich ręce powędrowały Gladiatory, czyli prestiżowe nagrody PGNiG Superligi Kobiet. W tym gronie znalazły się aż cztery zawodniczki aktualnych mistrzyń Polski, Zagłębia Lubin!

Kapituła złożona z dziennikarzy sportowych oraz ekspertów wyłoniła najlepsze szczypiornistki i trenerki, które otrzymały nominacje do Gladiatorów. Następnie wybór zwyciężczyń wkroczył w decydującą fazę. W każdej z kategorii o zwycięstwie decydowały same zawodniczki i sztaby szkoleniowe wszystkich klubów PGNiG Superligi Kobiet. Wyjątkową kategorią był natomiast Wybór Sezonu – nominowane były w niej szczypiornistki, które najczęściej wygrywały tytuł Zawodniczki Tygodnia. O zwycięstwie w tej kategorii zdecydowali kibice. Gladiator dla królowej strzelczyń trafił do zawodniczki, która w trakcie sezonu rzuciła najwięcej bramek.

Aż pięć statuetek padło łupem reprezentantek MKS Zagłębia Lubin. Aktualne Mistrzynie PGNiG Superligi Kobiet zwyciężyły w kategoriach Bramkarka Sezonu, Środkowa Rozgrywająca Sezonu, Boczna Rozgrywająca Sezonu, Obrończyni Sezonu oraz Zawodniczka Sezonu.

Dwa Gladiatory powędrowały do Karoliny Kochaniak-Sali. Reprezentantka „Miedziowych” zwyciężyła w kategorii Boczna Rozgrywająca Sezonu oraz w tej najbardziej prestiżowej – Zawodniczka Sezonu. Dwie statuetki są zwieńczeniem świetnego sezonu w wykonaniu Kochaniak-Sali, która była motorem napędowym drużyny w drodze do drugiego mistrzostwa Polski z rzędu.

Najlepszą bramkarką została Monika Maliczkiewicz. Na uwagę zasługują jej efektowane parady, świetne ustawienie w bramce i równa forma prezentowana podczas całego sezonu. To trzeci rok z rzędu, kiedy Maliczkiewicz została bramkarką sezonu.

Również po raz trzeci Środkową Rozgrywającą Sezonu została Patricia Matiel. Reprezentantka Brazyli imponowała finezją i lekkością gry. Zawodniczka „Miedziowych” nie tylko potrafi stworzyć świetne sytuacje rzutowe, ale również doskonale asystuje i czyta grę.

To głownie dzięki niej wśród ekspertów utarła się teza, że MKS Zagłębie Lubin dysponuje najlepszą obroną w PGNiG Superlidze Kobiet – Joanna Drabik, która została Obrończynią Sezonu, przez cały sezon wykazywała się niezwykłą solidnością i skutecznością w obronie.

Dodaj komentarz

*

code