FlixBus w Zagłębiu Miedziowym

Największy europejski przewoźnik autokarowy wprowadził do siatki połączeń trasy biegnące przez Zagłębie Miedziowe. Na mapie znajdziemy już przystanki w Lubinie, Legnicy i Polkowicach.

Na razie mieszkańcy naszego regionu mogą udać się bezpośrednio m.in. do Wrocławia, Zielonej Góry, Szczecina i nad Bałtyk. W internetowym systemie rezerwacji bilety można rezerwować od dzisiaj.

Nowe trasy biegną też przez inne miasta z naszego województwa, w tym Jelenią Górę, Karpacz, Szklarską Porębę i Zgorzelec. Z samej stolicy Dolnego Śląska dotrzemy już do prawie 80 miast w Polsce i Europie.

– Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, stanie się jednym z trzech centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce, szczególnie istotnym z punktu widzenia przesiadek międzynarodowych. Ze stolicy Dolnego Śląska dojedziemy bezpośrednio aż do około trzydziestu destynacji zagranicznych – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska. – Łącznie nasza nowa siatka połączeń obejmie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Iłowa, Jastrzębie Zdrój czy Wałbrzych.

W swoim modelu biznesowym FlixBus opiera się na współpracy z lokalnymi przewoźnikami. Partnerzy odpowiedzialni są za codzienne operacje oraz flotę autobusów, po stronie FlixBusa leży natomiast marketing, sprzedaż, planowanie sieci, obsługa klienta, oraz rozwój biznesu i technologii.

– Tylko w tym roku pozyskaliśmy 11 nowych lokalnych firm autobusowych i już trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami do obsługi połączeń zaplanowanych na rok 2019 – mówi Kamila Zalewska, dyrektor ds. rozwoju biznesu FlixBus Polska. – 150 autobusów przeszło lub jest w trakcie procesu rebrandingu, w ramach którego autobusy są przemalowywane w barwy FlixBusa i dostosowywane do jego wymogów, obowiązujących w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Uwzględniają one m.in. określoną odległość na nogi między siedzeniami, darmowe Wi-Fi oraz toalety na pokładzie – opisuje.

Nową siatkę połączeń FlixBusa obsłuży 18 partnerów autobusowych z Polski, w tym dwie firmy z Dolnego Śląska (Usługi Autokarowe Mariusz Romańczuk z Milicza oraz Grabor z Tyńca Małego).

Dodaj komentarz