Emocje i karne w derbach

Piłkarki ręczne Zagłębia II Lubin poszły w ślady starszych koleżanek. Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi pokonały w derbowym spotkaniu po rzutach karnych AZS AWF Handball 28 Wrocław!

W meczu nie brakowało emocji. Przez całe spotkanie wynik był w okolicach remisu. Obie drużyny popełniały sporo błędów, ale grały też twardo w obronie. Zagłębie dopiero w samej końcówce wyszło na dwubramkowe prowadzenie 15:13. W pierwszych minutach po zmianie stron zespół z Wrocławia odrobił stratę i gra toczyła się podobnie jak w pierwszej odsłonie.

Po 60 minutach na tablicy był remis 26:26, co skutkowało rzutami karnymi. Tutaj niesamowitą skutecznością popisała się bramkarka Zagłębia Karolina Czyż, która obroniła aż trzy z pięciu prób przyjezdnych. Nasze zawodniczki nie zmarnowały tych okazji i trzykrotnie pokonały goalkeeperke z Wrocławia. W ten sposób po niesamowitych emocjach podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi wygrały derbowe spotkanie 29:28.

MKS Zagłębie II Lubin – AZS AWF Handball 28 Wrocław 26:26 k. 3:2

Zagłębie II: Wiktoria Kocińska 1, Klaudia Piróg 2 , Karolina Milczarczyk 3 , Kinga Florczyk 2, Kornelia Ściernicka 1, Anna Rzeczycka,Adrianna Pacyna 3, Lidia Kowalaszek 1, Adriana Kurdzielewicz, Agata Tracz 6, Patrycja Bogusz , Natalia Najdek 3, Karolina Czyż, Aleksandra Mosica, Katarzyna Skupień 4.