Emilia zwycięża z życiówką, młodzicy na podium

W ubiegłą niedzielę odbył się II Mityng Jeleniogórski, w który z okazałym skutkiem startowali zawodnicy „Sokoła” Lubin.

W kategorii open, z bardzo dobrym rekordem życiowym w skoku w dal – 595, zwyciężyła Emilia Wawrowska. Tym wynikiem podopieczna trenera Mariusza Knulla wysunęła się na trzecie miejsce zestawień krajowych kategorii U-20, a wyprzedzają ją jedynie medalistki, rozegranych w ostatnią sobotę Mistrzostw Polski Seniorów. Emilia odnotowała również, zajmując trzecie miejsce w biegu na 100 metrów, wartościowy rezultat na 100 metrów -12,20. Druga z naszych reprezentantek Zofia Domaniecka – 13,24.

W ramach mityngu rozegrane zostały, w najsilniejszym dolnośląskim zestawieniu, konkurencje w kategorii młodzików. W nich, ze świetnym rezultatem, rywalizowali podopieczni trenerów Mariusza Knulla i Marka Dłubały. Na drugim stopniu podium, w biegu na 300 metrów (43,31) uplasowała się Monika Wasyłeczko. III miejsce w skoku w dal zajęła Arina Stawska (496). Drugi wynik w biegu na 100 metrów (11,61) uzyskał Jacek Czajkowski. Na uwagę zasługuje również rezultat Alicji Pieńko w biegu na 300 metrów (47,30). Wyniki pozostałych zawodników to: 12,88 na 100 metrów Antoniego Drozdy, 52,73 na 300 metrów Julii Sołtys oraz 53,98 na tym samym dystansie Amelii Kozłowskiej.