Efektowne zwycięstwo Górnika

Od mocnego uderzenia rozpoczęli nowy sezon piłkarze czwartoligowego Górnika Złotoryja. Podopieczni Eugeniusza Oleśkiewicza w swoim pierwszym meczu pewnie pokonali na wyjeździe zespół BKS Bolesławiec 4:1. Udany debiut zaliczył nowy nabytek „żółto-zielonych” Wojciech Świętochowski, który chwilę po tym jak pojawił się na boisku, wpisał się na listę strzelców.

Zawodnicy ZKS-u rozpoczęli sezon tydzień później niż reszta drużyn występujących w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej. Na początek przyszło im  się zmierzyć na wyjeździe z ekipą beniaminka BKS Bobrzanie Bolesławiec, która w swoim pierwszym spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowała się w starciu z mocnym Orkanem Szczedrzykowice.

Początek meczu nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa gości, zwłaszcza, że już w 17 minucie to gospodarze, po strzale Marka Majki, wyszli na prowadzenie. Przyjezdni dość szybko, bo juz po siedmiu minutach, doprowadzili do wyrównania. Za dotknięcie piłki przez jednego z miejscowych obrońców sędzia podytkował rzut karny dla Górnika. Golkiper BKS-u Kacper Różnicki wprawdzie obronił jedenastkę wykonywaną przez Bartosza Hanieckiego, ale wobec dobitki był już bezradny. Kilka minut przed zakońćzeniem pierwszej połowy złotoryjanie objęli prowadzenie. Pięknym uderzeniem z woleja popisał się Adrian Krzeszowiec. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę obejrzał Krzysztof Dmuchowski, co oznaczało, że resztę pojedynku gospodarze będa musieli radzić sobie w dziesiatkę.

W przerwie meczu szkoleniowiec przyjezdnych zdecydował się na jedną zmianę. Boisko opuścił Dawid Kufel, a w jego miejsce wszedł Wojciech Świętochowski, który niedawno dołączył do zespołu. Nowy nabytek ZKS-u chyba lepiej nie mógł sobie wymarzyć debiutu w nowym klubie. Chwilę po pojawieniu się na murawie strzelił swojego pierwszego gola w barwach Górnika, podwyższając wynik meczu na 3:1. W 60 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Haniecki, który precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego w samo „okienko” pokonał miejscowego bramkarza. Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat nie uległ juz zmianie, mimo że goście w 84 minucie mieli kolejną szansę na podwyższenie z rzutu karnego. Tym razem „jedenastki” nie wykorzystał Mateusz Poparda.

BKS Bobrzanie Bolesławiec – ZKS Górnik Złotoryja 1:4 (1:2)

Skład Górnika Złotoryja: Dawid Mucha, Adrian Krzeszowiec, Gracjan Wójcik, Tomasz Dubowski, Mateusz Poparda, Paweł Sułek, Bartosz Haniecki, Michał Pinczyński, Mateusz Dudzic, Dawid Kufel, Wojciech Świętochowski, Kamil Zieliński, Karol Nowosielski, Mateusz Piotrowski, Jakub Radkiewicz, Marcin Franczak, Kacper Noga.