Dziś derby z Kobierzycami!

Przed nami derby Dolnego Śląska. Dziś w hali RCS piłkarki ręczne Zagłębia Lubin podejmować będą KPR Gminy Kobierzyce. Początek meczu o godzinie 17:15.

Miedziowe bardzo dobrze zaprezentowały się w pucharowym meczu z Nantes. Teraz czas na rozgrywki ligowe. W meczu PGNiG Superligi Kobiet Zagłębie zmierzy się z KPR-em Kobierzyce. Lubinianki zajmują pierwsze miejsce w tabeli, KPR jest trzeci.

– Od kilku lat nasze mecze wzbudzają dodatkowe emocje. Raz, że to derby, dwa że zagrają ze sobą zespoły, które walczą o medale. KPR przyjdzie do nas z wielkimi nadziejami, z chęcią wywalczenia punktów, które są im bardzo potrzebne, aby umocnić się na trzecim miejscu w tabeli. My zagramy swoje i zrobimy wszystko, żeby zdobyć trzy punkty. Czeka nas ciężkie zadanie, bo rywal z Kobierzyc na pewno postawi poprzeczkę bardzo wysoko – mówi przed meczem Bożena Karkut, szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Zagłębie ma na swoim koncie 36 punktów i znakomity bilans 12 zwycięstw i tylko jednej porażki. Wygrana pozwoli Miedziowym umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Mistrzynie Polski mają także za sobą dwa udane mecze w grupie EHF Ligi Europejskiej. Co prawda nie udało się zapunktować z rumuńskim Baia Mare i francuskim Nantes, jednak Zagłębie pozostawiło po tych spotkaniach bardzo dobrze wrażenie i wysłało sygnał, że w rozgrywkach europejskich będzie się jeszcze liczyć.

Ligowe spotkanie Zagłębia Lubin z KPR-em Kobierzyce rozpocznie się o godzinie 17:15 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Dodaj komentarz

*

code