Dziś derby w Głogowie

Dziś wieczorem czeka nas derbowe starcie w Głogowie, gdzie zmierzą się ze sobą szczypiorniści Chrobrego i Zagłębia. Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 18:00.

Obecnie wyższe miejsce w tabeli zajmują głogowianie. Chrobry plasuje się na ósmej pozycji z przewagą dwóch punktów nad Zagłębiem. Jeszcze niedawno sytuacja była zgoła inna, jednak zespoły zaliczyły passę – Chrobry zwycięską, Miedziowi przegraną.

Głogowianie, którzy wrócili do gry po zakażaniach koronawirusem wygrali kolejno z MKS-em Kalisz, Piotrkowianinem i Torus Wybrzeżem Gdańsk, co bardzo wywindowało ich w ligowej tabeli. Podopieczni Vitalija Nata i Pawła Wity, również w ostatnim meczu w Puławach, choć przegrali pokazali się z dobrej strony.

Lubinianie w Głogowie będą chcieli przełamać swoją złą passę. Zagłębie po bardzo udanym początku roku i czterech wygranych z rzędu, zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski, ostatnio punktów nie zdobywa. Miedziowi przegrali pięć spotkań z rzędu, ale w tym czasie mierzyli się z trzema pierwszymi drużynami PGNiG Superligi Mężczyzn z Kielc, Płocka i Puław.

Mecz pierwszej rundy głogowianie wygrali w Lubinie po karnych, wcześniejsze starcie obu drużyn również zakończyło się konkursem rzutów karnych, w ubiegłym sezonie w Głogowie wygrało Zagłębie.

Transmisja: https://emocje.tv/live/722/chrobry-glogow-mks-zaglebie-lubin

Dodaj komentarz