Opublikowany: wt, Maj 8th, 2018

Dzień Zwycięstwa na sportowo (FOTO)

Z okazji Dnia Zwycięstwa, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, w Jaworze odbywają się ćwiczenia taktyczne 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Jednostka od lat zaprzyjaźniona jest z miastem. Żołnierze biorą udział w uroczystościach państwowych, a dzisiaj stanęli do walki na siatkarskim boisku młodymi zawodnikami JKS Spartakus.

Widowisko przyciągnęło wiernych kibiców Spartakusa oraz zainteresowanych mieszkańców. Choć miała to być zabawa, zawodnicy obu drużyn podeszli do walki bardzo poważnie. Po zaciętej walce mundurowi musieli uznać wyższość młodych „zawodowców”. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary.

Wydarzenie było też okazją do wręczenia zawodnikom Spartakusa nominacji dla dolnośląskich kadrowiczów. Nasze województwo w rozgrywkach centralnych będą reprezentowali Piotr Śliwka, Mikołaj Kalitka i Kacper Rugała.

To nie koniec sportowych zmagań. Mundurowi będą mogli się zrewanżować w dyscyplinie, w której z pewnością mają więcej doświadczenia. W środę, 9 maja na strzelnicy sportowej w Grzegorzowie odbędzie się okolicznościowy turniej, którego początek zaplanowano na godzinę 16. Wojskowi zapraszają też mieszkańców do odwiedzenia ich tymczasowej bazy na terenie zalewu Jawornik. Można będzie tam zobaczyć nowoczesny sprzęt oraz skosztować tradycyjnej, wojskowej grochówki.

 

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..