Dwie ligi w finale Pucharu Wintertoto

EzT-WML2LUBIN. Za nami przedostatni etap Pucharu Wintertoto, w którym rywalizują ligi Playarena Lubin.pl. Do wielkiego finału awansowały dwie z trzech lubińskich lig i to właśnie one w ostatnim etapie powalczą o „dzikie karty” na tegoroczne turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena.

– Z czterech lig, które wystartowały w początkowej fazie rozgrywek w walce pozostała połowa. Liczba rywali zmniejszyła się z 134 do jedynie 6, więc widać jak bardzo liczącymi się rozgrywkami w całej Polsce są nasze lokalne – powiedział Sebastian Spaliński, Ambasador Playarena.

W zakończonym etapie lubińskie ligi rywalizowały z niższymi klasami rozgrywkowymi w Olsztynie, Szczecinie i Płocku. O ile można powiedzieć, o zdemolowaniu rywali przez 1 i 3 ligę, tak o pechu może mówić zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, które mimo że zagrało wiele spotkań to ostatecznie nie było w stanie przeciwstawić się szczecińskiej drugiej lidze północnej.

– Już po przeprowadzonym losowaniu wiedzieliśmy, że najtrudniejsze zadanie stoi przed drugą ligą i niestety to się potwierdziło. Teraz pozostaje walczyć w ramach dwóch pozostałych lig, ponieważ trzy najaktywniejsze ligi z ośmiu, które pozostały w rywalizacji dostaną przepustkę na ogólnopolski turniej półfinałowy – mówi Adam Łabędzki.

Lubińskie ligi, aby uzyskać dodatkowe przepustki na tegoroczne półfinały Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena muszą rozegrać więcej spotkań od pozostałych pozostających w rywalizacji w okresie pomiędzy 20 stycznia a 2 lutego 2014 roku.

Wyniki półfinałów

1 liga Lubin – 2 liga Olsztyn 14:5

2 liga Lubin – 2 liga (grupa A – Północ) Szczecin 15:18

3 liga Lubin – 3 liga Płock 20:3

Dodaj komentarz