Dwie kolizje pod Dobromierzem. Jedna osoba zginęła (FOTO, WIDEO)

Trwa ustalanie przyczyn porannego, tragicznego wypadku na DK5 pod Dobromierzem. W wyniku zderzenia  trzech pojazdów zginął mężczyzna. Kilkanaście minut później, doszło do kolejnego zderzenia auta osobowego z ciężarówką.

Między Strzegomiem a Bolkowem na krajowej „piątce” często dochodzi do kolizji i wypadków. Ok. godz. 8 na 402 kilometrze zderzyły się trzy pojazdy: ciężarowy DAF, volkswagen i skoda. Do zdarzenia doszło na stromym podjeździe w sąsiedztwie Dobromierza. Najciężej poszkodowany – mężczyzna kierujący golfem – miał być przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do specjalistycznego szpitala. Po przybyciu na miejsce Ratownika 13 lekarz stwierdził zgon. Droga była zablokowana, a policja zorganizowała objazdy.

2 kilometry dalej w kierunku Strzegomia korzystając z objazdu można było ponownie włączyć się w DK5. I właśnie na skrzyżowaniu w okolicy Serwinowa doszło do kolejnego poważnego zdarzenia.  Kierująca fordem kobieta wymusiła pierwszeństwo i wjechała pod rozpędzonego DAF-a. 37-latka i jej 10-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca ciężarówki również ucierpiał – auto wpadło do rowu, położyło się na boku a zawartość naczepy wysypała się na pole uprawne. Sporo pracy mieli miejscowi strażacy. Akcją ratowniczą kierowały zastępy z JRG Świebodzice z pomocą jednostek OSP KSRG m.in. z Dobromierza i Roztoki. Ruch na DK5 na wysokości Dobromierza został przywrócony ok. godz. 15.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code