Dwie bramki Grzyb

W drugiej serii spotkań EHF EURO 2018 reprezentacja Polski przegrała w Nantes z Danią 21:28 (9:11). Dwie bramki dla kadry zdobyła skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin, Kinga Grzyb.

Biało-Czerwonym nie można odmówić determinacji, ale wystarczyła ona jedynie na 30 minut wyrównanej walki. Po przerwie to rywalki były zdecydowanie skuteczniejsze i kontrolowały przebieg spotkania.

Ostatnim grupowym rywalem Polek będzie reprezentacja Szwecji.

Polska – Dania 21:28 (9:11)

Polska: Gawlik, Płaczek – Achruk, Drabik 3, Grzyb 2, Janiszewska, Kobylińska 7, Kudłacz-Gloc 4/3, Matuszczyk 1, Rosiak 2, Sobiech, Kochaniak, Wołoszyk, Zych 1, Łabuda 1.

Dania: Toft, Reinhardt – Pedersen, Iversen 2, Hansen 3, Woeller 4, Heindahl 1, Grigel, Offendal, Nielsen 4, Tranborg 1, Hylleberg 1, Jorgensen 5, Jensen 5, Dornoville de la Cour 2, Hojlund.